SRAMOTNE SCENE S MARAKANE OBILAZE PLANETU! Navijači Crne Gore zasuli domaće stolicama, odjekivalo: "Šiptari, šiptari"

Srbija je tek u finišu uspjela slomiti otpor žilavih Crnogoraca, a izuzetno napeto je bilo i na samim tribinama Marakane. Meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo ponudio nam je dramu, ali i scene koje nismo željeli gledati van terena.

Naime,finiš meča obilježile su i nemile scene na tribini na kojoj su bili smješteni najvatreniji gostujući navijači. Apsolutno sve je eksplodiralo na najvećem stadionu u Srbiji u 73. minuti, kada je nakon sjajne akcije i dodavanja Tadića svoj drugi gol na meču postigao srbijanski bombarder, Aleksandar Mitrović.

I sve je bilo gotovo samo četiri minute poslije, kada je napadač koji igra u Saudijskoj Arabiji uzvratio asistenciju Dušanu Tadiću, a Džekin saigrač iz Fenera pogodio za konačnih 3:1.

Međutim, scene koje su obilježile taj period igre mnoge su ostavile u nevjerici. Naime, nakon vodećeg gola Srbije u 73. minuti došlo je do zaista nemilih scena na tribini gdje su smješteni navijači Crne Gore koji su imali direktan sukob s fanovima Orlova.

U jednom trenutku legjele su stolice s tribine gdje su bili smješteni gostujući navijači, a domaći su počeli da skandiraju “šiptari, šiptari”.

Ubrzo su se na tom dijelu tribine pojavili i policajci, ali stolice su letjele još neko vrijeme. Navodno, prema prvim izvještajima, sve je zakuhao jedan domaći navijač koji je prerušen u redara oteo crnogorsku zastavu.

Sasvim sigurno scene koje nismo željeli gledati na ovom meču susjednih zemalja…